Witamy na stronie poświęconej
zdrowym właściwościom wody

Woda zjonizowana a cukrzyca

Woda zjonizowana a cukrzyca

 

cukrzycaWydłużają się terminy ważności produktów spożywczych, a średnia długość życia cieszącego się zdrowiem człowieka maleje. W aptekach coraz więcej różnych leków, a zdrowych ludzi jest coraz mniej. Metody diagnozowania w medycynie są coraz bardziej wyrafinowane i doskonałe, a choroby – coraz bardziej zróżnicowane i niebezpieczne... Należy zadać sobie uzasadnione pytanie: Dlaczego tak się dzieje? Może nie dbamy o siebie jak należy, może żyjemy nieprawidłowo? Co powinniśmy zrobić?

Nie uda się uniknąć chorób bez zasadniczych zmian środowiska, w którym żyją komórki. Są to „najmądrzejsze” elementy naszego ciała. Jeśli komórka jest otoczona kwaśnymi odpadami aktywności organizmu to starając się przetrwać w tym środowisku zmieni się. Stąd pojawiają się komórki nowotworowe, rozwija się cukrzyca, zapalenie stawów itp.

Wszystko, czego potrzebują, komórki pobierają z płynu międzykomórkowego. W przypadku kłopotów komórki nie są w stanie zmienić ani swego gospodarza, ani swojej lokalizacji. Cierpią z powodu nieodpowiedniej diety, stylu życia i sposobu myślenia. W przeciwieństwie do nas, komórka nie może jeść i pić wszystkiego, czym napychamy żołądek. Jest zaprogramowana w taki sposób, że może używać wyłącznie tego, co jej zapewnia możliwość przetrwania i działania w takich, a nie innych warunkach. Komórka nie używa niczego, co jest jej obce lub niepotrzebne.

Niestety, niepotrzebne substancje nie zawsze są kompletnie wydalane, część gromadzi się w różnych częściach ciała. Od miejsca gromadzenia się zależy, w jaki sposób będą oddziaływały na organizm. Każdy narząd ciała ma odpowiednie pH i zmiana tej wartości jest jednoznaczna z wywołaniem dysfunkcji tego narządu. Nie może on prawidłowo wykonywać swych funkcji, komórki nieprawidłowo pracują i dzielą się.

Co należy zrobić, aby komórki ponownie mogły „rodzić zdrowe potomstwo”? Odpowiedź nie budzi wątpliwości: należy oczyścić środowisko, w którym żyją i przywrócić mu biochemiczną równowagę. Komórki składają się z wody. Jeśli jej brakuje, mogą rozpocząć się nieodwracalne zmiany biochemiczne zarówno środowiska, jak i komórek. Dlatego ważne jest, by woda była aktywna biologicznie i aby jej właściwości spełniały potrzeby organizmu. Wszystkie te cechy, jak potwierdzają naukowcy i lekarze, posiada zjonizowana woda alkaliczna.



Najczęstsze przyczyny chorób u osób dorosłych


Choroby i dolegliwości ludzi dorosłych związane są z procesem starzenia się organizmu. Można tu zaliczyć nowotwory, choroby serca, wysokie ciśnienie, cukrzycę, artretyzm, dna moczanową, choroby nerek, bóle głowy, niestrawność, wzdęcia brzucha, osteoporozę i wiele innych.

Japońscy naukowcy twierdzą, że główną przyczyną chorób ludzi dorosłych jest nagromadzenie kwaśnych zanieczyszczeń w organizmie, a co za tym idzie, pogarsza się krążenie krwi i dostarczanie tlenu komórkom, co wywołuje zmniejszenie się ich aktywności. Ich zdaniem, jeśli proces leczenia nie zapewni usunięcia kwaśnych pozostałości z organizmu, można spodziewać się jedynie krótkotrwałej poprawy. Poza tym, jeżeli pozostałości kwaśne nie zostaną usunięte z całego organizmu, a tylko z jednego miejsca, mogą się one gromadzić w innych miejscach i powodować niepożądane skutki uboczne.

 


Cukrzyca


Trzustka jest jednym z najbardziej alkalicznych narządów człowieka. pH soku trzustkowego wynosi ponad 8,8. Skupianie się pozostałości kwasowych obok trzustki powoduje zakłócenie jej pracy oraz pracy znajdujących się w niej komórek, które wydzielają insulinę (komórki beta). Insulina w szczególności reguluje metabolizm węglowodanów, ale również białek i tłuszczów. Stymuluje przenikanie glukozy z krwi do komórek.

Cukrzyca spowodowana jest nieprzenikaniem glukozy przez ścianki komórek bądź to z powodu braku insuliny (cukrzyca typu I), bądź też z powodu trudności
wywołanych zmianami w samej błonie komórkowej (cukrzyca typu II). W takich przypadkach komórki nie otrzymują glukozy niezbędnej do właściwej pracy. Gdy glukoza nie dociera do komórek, gromadzi się we krwi, co prowadzi do wzrostu jej stężenia. Jeżeli we krwi zgromadzi się jej zbyt dużo, nerki zaczynają usuwać ją z moczem, organizm traci płyny, a pacjent odczuwa pragnienie.

Jak zaznaczyliśmy powyżej, istnieją dwa główne rodzaje cukrzycy: typu I i typu II.
Cukrzyca typu I występuje wtedy, gdy komórki beta nie wytwarzają lub wytwarzają bardzo małe ilości insuliny – jest to tak zwana cukrzyca insulino zależna. Zazwyczaj cukrzyca tego rodzaju jest wrodzona, bądź też zaczyna rozwijać się w młodym wieku.

Jeśli we krwi jest wystarczająca ilość insuliny, a z różnych powodów nie wykonuje ona swoich zadań, mówi się wtedy o cukrzycy typu II, cukrzycy insulino niezależnej.

W fazie początkowej, aby przyswoić skumulowaną we krwi glukozę, trzustka zwiększa wydzielanie insuliny. Jednak po wyczerpaniu zasobów komórek beta, odpowiedzialnych za produkcję insuliny, wytwarzanie insuliny się zmniejsza. Współczesna medycyna zachodnia jak na razie nie potrafi wyleczyć cukrzycy. Według stosowanych przez nią metod pacjent, aby znormalizować poziom glukozy we krwi, praktycznie przez całe życie musi używać leków.
 Oddziaływanie wody alkalicznej

W Japonii i Niemczech stosowanie wody alkalicznej w leczeniu cukrzycy cieszy się wielkim zainteresowaniem. Japoński naukowiec Keijiro Kuwabara opisał skuteczne leczenie cukrzycy wodą alkaliczną.

Sok trzustkowy jest jednym z najbardziej zasadowych płynów ustrojowych. Jego pH = 8,8. Dla skutecznej pracy trzustki w organizmie musi znajdować się wystarczająco dużo jonów alkalicznych, zwłaszcza jonów wapnia. Gdy zakwasza się organizm, a kwaśne pozostałości gromadzą się wokół trzustki, zmniejsza się skuteczność jej funkcjonowania. Organizm neutralizuje pozostałości kwaśne substancjami alkalicznymi, głównie wapniem. Powstaje wtedy niedobór wapnia, co wpływa na zmniejszenie wydzielania insuliny. Hamuje to przedostawanie się glukozy do komórek.

Nadmiar glukozy gromadzi się we krwi i wiąże się z hemoglobiną. Wytwarzają się kompleksy glukozy i białek, które gromadząc się w naczyniach krwionośnych, zatykają naczynia włosowate i zaczyna rozwijać się miażdżyca. Przy zakłóceniach krążenia krwi tkanki nie otrzymują składników odżywczych w niezbędnych ilościach i rozwijają się wtedy (wywołane cukrzycą) powikłania.

Otrzymane z wodą alkaliczną jony wapnia neutralizują kwaśne złogi wokół trzustki, a tym samym zapewniają lepsze warunki pracy trzustki i zatrzymują tworzenie się kompleksów glukozy z białkami. Działanie antyoksydacyjne wody alkalicznej (ujemny poziom ORP) chroni również trzustkowe komórki beta przed niszczącymi skutkami aktywności wolnych rodników.

Niemiecki naukowiec, Dina Aschbach, badała oddziaływanie wody alkalicznej na stan zdrowia pacjentów chorujących na cukrzycę. Badania kliniczne wykazały, iż po stosowaniu wody alkalicznej przez okres 4 tygodni wskaźniki opisujące stan pacjentów (m.in. poziom glukozy we krwi, hemoglobina, zapotrzebowanie na insulinę, stężenie hemoglobiny glikowanej) poprawiły się i nie przestały poprawiać się nawet w ciągu 5 miesięcy po zakończeniu leczenia.

U pacjentów z cukrzycą typu II stężenie hemoglobiny glikowanej zmniejszyło się o 1,5–2%, poziom glukozy we krwi – średnio o 20%, a zapotrzebowanie na insulinę – średnio o 60%. Podobne wyniki otrzymano w badaniach pacjentów z cukrzycą typu I. Zmniejszenie się zapotrzebowania na insulinę u pacjentów z cukrzycą typu I (!) może być spowodowane tym, że część komórek beta jest nieaktywna i trwa w „stanie uśpienia”. Ujemny potencjał wody alkalicznej „budzi” je i aktywuje ich działalność.

Badania były przeprowadzane jak z użyciem wody alkalicznej tak i wody alkalicznej ze zwiększeniem koncentracji poszczególnych mikroelementów. Wykazały one że jak woda alkaliczna tak jak i woda alkaliczna z dodatkiem mikroelementów skutecznie działa w walce z cukrzycą, tyle że woda zjonizowana alkaliczna bez dodawania mikroelementów daje efekt stopniowo, więc pacjent nie musi dodatkowo być konsultowany przez lekarzy, czego nie da się osiągnąć w drugim wypadku. Po prostu lepiej się czuje, zauważa, że używa mniej insuliny…

Wodę alkaliczną możemy wytworzyć w domu przy użyciu tzw. jonizatora wody. Dzięki niemu w ciągu kliku minut otrzymujemy wodę, która ma odpowiednie pH i ORP oraz poziom mikroelementów korzystnie oddziałujących na komórki.



Dr . Krzysztof Krupka
 

Ukończył Studia na wydziale lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej.Lekarz specjalista ds. w dziedzinie rehabilitacji , neurologii i chorób wewnętrznych. Specjalista medycyny ortomolekularnej , współtwórca Laboratorium pierwiastków śladowych Biomol -Med . Przez Wiele lat zajmował się biochemią, w szczególności chorób nerwowych i onkologicznych. Autor licznych opracowań dla lekarzy z tej dziedziny. Aktualnie, od kilku lat, wspólnie z inż. E Motyką, pracuje nad nowoczesnym systemem diagnostyki medycznej jakim jest Termoregulacyjna Diagnostyka wg modelu Heidelberskiego. Dzięki tej metodzie stworzył unikalną w skali światowej metodę analizy psychoenergetycznej, łączącą w sobie medycynę, fizykę i psychologię . Prowadzi Kursy dla terapeutów oraz praktykę medyczną kraju i za granicą.


Bibliografia: „Woda zjonizowana, życie bez chorób;, S. Wiąckowski, T. Laucevičius, Wyd. Obuolys & Oficyna Wydawnicza 3.49, Kowno 2010
Artykuł przedrukowany w czerwcowym numerze magazynu PEN

fot: fotolia

Wszelkie prawa do przedruku całości lub części materiałów są zastrzeżone i wymagają pisemnej zgody właściciela witryny.