Witamy na stronie poświęconej
zdrowym właściwościom wody

Książka "Woda zjonizowana życie bez chorób"

 

woda zjonizaowana życie bez choróbZ przyjemnoscią informujemy, iż ukazała się dawno oczekiwana książka "Woda zjonizowana - życie bez chorób". Autorami publikacji są Telesforas Laucevicius i Stanisław Wiąckowski.
 
Telesforas Laucevičius urodził się w 1942 roku. W 1964 ukończył wydział technologii chemicznych kowieńskiego instytutu politechnicznego. Pracując zgodnie z wykształceniem, autor jednocześnie cały czas interesował się zdrowym stylem życia i możliwościami organizmu do samodzielnego przezwyciężania chorób. Ostatnie 15 lat swojej pracy Laucevičius poświecił badaniu unikalnych właściwości wody jonizowanej, zwłaszcza w kontekście profilaktyki chorób. Wraz ze współpracownikami stworzył do dziś produkowany, litewski jonizator wody.
 
prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Kazimierz Wiąckowski. Absolwent SGGW. W latach 1958-1959 przebywał na Stypendium Fundacji Rockefellera w USA, a w 1969-1970 na Kubie, gdzie pracował nad biologiczną ochroną roślin. W 1989 roku został wybrany do Sejmu RP, gdzie przewodniczył Komisji Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Był delegatem polskiego Sejmu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu, twórcą i przewodniczącym pierwszego w dziejach polskiego parlamentaryzmu Ekologicznego Klubu Parlamentu oraz doradcą Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Obecnie jest Emerytowanym Profesorem Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, autorem ponad 500 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Za prowadzone prace wielokrotnie nagradzany np. przez Wydział Rolnictwa USA oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Terminy ważności produktów cały czas wydłużają się, a średnia długość życia - zmniejsza się. W aptekach coraz więcej różnych leków, a zdrowych ludzi - mniej i mniej. Metody diagnostyk są coraz bardziej wyrafinowane i doskonałe, a choroby - coraz bardziej zróżnicowane i bardziej niebezpieczne... Powstaje uzasadnione pytanie: DLACZEGO? Co robimy źle? Dlaczego chorujemy i starzejemy się? Odpowiedź znajdziecie w tej książce. Nie spieszcie się do apteki, jeśli czujecie się trochę gorzej! Jest prostszy i bardziej skuteczny sposób na przywrócenie zdrowia ciała i harmonii duszy. Woda "żywa" i "martwa" - to leki na ponad 70 chorób!

  
Woda zjonizowana - życie bez chorób
 
Spis treści
 
Preambuła
Wprowadzenie
 
Rozdział pierwszy
Dlaczego chorujemy i starzejemy się?
Żywność
Pozostałości metaboliczne
Gromadzenie się substancji kwasowych w organizmie
Zakwaszenie organizmu
Neutralizacja kwasów
Usuwanie pozostałości kwasowych
Bufory krwi
Wpływ zasadowych buforów krwi na proces starzenia się i choroby
Jak zatrzymać zakwaszenie organizmu
 
Rozdział drugi
Woda
Właściwości wody
Czy woda ma pamięć?
Struktura wody
Woda w naszym ciele. Woda strukturyzowana
 
Rozdział trzeci
Woda zjonizowana
Elektroliza wody
Jonizator wody
Właściwości wody zjonizowanej
Potencjał utleniania-redukcji ORP
Wskaźnik pH
Formacje molekularne
 
Rozdział czwarty
Zastosowanie wody zjonizowanej
Spożywanie wody alkalicznej w celach zapobiegawczych
Pięć zalet wody alkalicznej
Zastosowanie wody kwasowej
 
Rozdział piąty
Choroby
Środowisko biologiczne komórek
Najczęstsze przyczyny chorób ludzi dorosłych
Rak
Cukrzyca
Choroby serca. Miażdżyca. Wysokie ciśnienie krwi
Zapalenie stawów, dna moczanowa
Choroby nerek
Inne choroby
Choroby zakaźne
 
Rozdział szósty
Jak sprawdzić zakwaszenie organizmu
Określenie pH wewnętrznego środowiska organizmu
pH śliny
pH moczu
Przełożenie wiedzy na konkretne działania
 
Rozdział siódmy
Woda srebrna
 
Wnioski
 
Literatura
 
 
Książka dostępna w licznych księgarniach stacjonarnych i internetowych.