Witamy na stronie poświęconej
zdrowym właściwościom wody

Używanie wody zjonizowanej do celów leczniczych

Używanie wody zjonizowanej do celów leczniczych

 

szklankaWoda zjonizowana alkaliczna i kwasowa ma zastosowanie w licznych dolegliwościach. Można ją stosowac zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie w postaci kąpieli, okładów. Profilaktycznie używamy wody otrzymanej w procesie 6 minut. W celach leczniczych jonizator włączamy na 30 minut. Schematy leczenia są różne w zalezności od trapiących nas dolegliwości. Tabela zawiera opis zastosowania wody zjonizowanej opracowany przez dr hab. Petrasa Šibilskisa.

 

 

 

 

 

 

 

Zachorowanie

Metodyka

Wyniki, komentarze

1. Ropień (abscessus)

Niedojrzały ropień umyć ciepłą wodą martwą i założyć kompreswody martwej. Ropnie pęknięte lub przekłute wymyć ciepłą wodą martwą i obwiązać opatrunkiem. Na noc zaleca się wypijać po pół szklanki wody żywej.

Gdy ropień jest całkowicie czysty, można przyspieszyć gojenie kompresami wody żywej (można oblać opatrunek wodą żywą).

Rany goją w ciągu kilku dni. W takim przypadku, jeżeli zmieniając opatrunek zauważyliście ropień, trzeba ponownie użyć wodę martwą.

2. Urazy oka

W takim przypadku, jeżeli uraz oka jest poważny, trzeba skontaktować się z lekarzem. Proste urazy (siniaki, zanieczyszczenia, pobicia) są leczone myjąc oko wodą żywą 4-6 razy dziennie.

Oko można umyć zanurzając do naczynia z wodą żywą.

3. Alergia, alergiczne zapalenie skóry

Trzy dni po kolei, po posiłku, płukać nos (wciągając wodę), jamę ustną i gardło wodą martwą. Po każdym płukaniu wypijać po pół szklanki wody żywej. Wysypkę, trądziki, obrzęki zwilżać 5-6 razy dziennie, wyłącznie wodą martwą.

Zazwyczaj choroba ustępuje w ciągu 2-3 dni. Poza tym, trzeba usunąć przyczyny alergii.

4. Dławica piersiowa

Trzy dni po kolei, 5-6 razy dziennie, koniecznie po każdym posiłku, należy przepłukać gardło ciepłą wodą martwą. W przypadku kataru, płukać także i nos. Po zakończeniu każdego przepłukania wypijać szklankę wody żywej. Wodę podgrzać do 38-40 stopni. W razie potrzeby można płukać i częściej.

Temperatura spada w pierwszy dzień. Choroba przechodzi w ciągu 2-3 dni, niekiedy i w ciągu doby.

5. Miażdżyca tętnic kończyn dolnych

Umyć nogi ciepłą wodą z mydłem, wysuszyć i zmoczyć ciepłą wodą martwą. Pozostawić do wyschnięcia nie wycierając. Na noc na nogi nałożyć kompresy wody żywej, rano wytrzeć białą, miękką skórę, posmarować olejem.

Podczas leczenia, pół godziny przed posiłkiem wypijać pół szklanki wody martwej. Przydatny masaż stóp. Jeżeli widać żyły, te miejsca trzeba zmoczyć wodą martwą lub nałożyć kompres. Potem zwilżać wodą żywą.

Umyć nogi ciepłą wodą z mydłem, wysuszyć i zmoczyć ciepłą wodą martwą. Pozostawić do wyschnięcia nie wycierając. Na noc na nogi nałożyć kompresy wody żywej, rano wytrzeć białą, miękką skórę, posmarować olejem.

6. Zapalenie stawów (reumatyczne)

Zaleca się raz dziennie, pół godziny po posiłku wypić 150 g wody martwej i założyć kompresz tej samej wody na pasie, a następnego dnia, wypić wody żywej i założyć kompresz tej samej wody. Leczenie trwa 10 dni.

Kompresy robić jedynie z wody podgrzanej.

7. Ostre choroby układu oddechowego

Leczenie podobne jak w przypadku leczenia anginy: płukanie nosa, jamy ustnej i gardła podgrzaną wodą martwą. Ostatnie płukanie – wodą żywą.

Dodatkowo można robić inhalacje płuc wodą martwą (nie mając inhalatora, można skorzystać z prostego sprayu i wdychać „mgłę” wody martwej). Po procedurze wypijać jedną czwartą szklanki wody żywej.

Zazwyczaj choroby ustępują w ciągu dwóch do trzech dni.

8. Astma oskrzelowa, zapalenie oskrzeli

Trzy dni po kolei, po posiłku, płukać nos, jamę ustną i gardło wodą martwą (unieszkodliwić astmę powodujące alergeny). Po każdym płukaniu wypijać pół szklanki wody żywej.
W przypadku zwyczajnego kaszlu, wypijać po pół szklanki wody żywej. W celach profilaktycznych, zaleca się okresowe powtarzanie płukania.

Choroba mija, ułatwia się kaszel, samopoczucie staje się lepsze.
Przydatne nie głębokie oddychanie (według metody doktora K. Buteika).

9. Bruceloza

Zakaża się od zwierząt, dlatego w oborach i stajniach trzeba pilnować zasad higieny. Po zakończeniu karmienia, dojenia, pojenia zwierząt, umyć ręce wodą martwą.
W przypadku zachorowania – przed jedzeniem wypijać po pół szklanki wody martwej. Nie używać mleka nie gotowanego. Dezynfekować stajnię.

 

10. Cukrzyca (Diabetes mellitus)

Przed posiłkiem wypijać po pół szklanki wody żywej. Ponadto, zaleca się masaż trzustki, myślenie, że ona odpowiednio wytwarza insulinę.

Zauważalnie ulepsza się samopoczucie.

11. Czyszczenie zębów, profilaktyka

Do czyszczenia zębów używać wodę aktywowaną. Jeśli zęby są zdrowe, czyścić wodą żywą i pastą do zębów. W celach dezynfekcji, po czyszczeniu wypłukać usta wodą martwą. Ostatnie płukanie – wodą żywą.

W takim przypadku, jeżeli krwawią dziąsła, po czyszczeniu zębów i po każdym posiłku długo płukać wodą martwą (3-4 razy w ciągu 1-2 minut). Ostatni raz – wodą żywą.

Zmniejsza się krwawienie dziąseł, stopniowo rozpuszczają się kamienie.

12. Ból zębów

10-20 minut płukać usta podgrzaną wodą martwą. Procedura może być powtórzona.

Ból mija.

13. Grzybice skóry

Uszkodzone miejsca umyć ciepłą wodą z mydłem, wyczyścić na sucho. 4-6 razy dziennie zwilżać podgrzaną wodą martwą.
W tym przypadku, woda musi być silniejszej koncentracji (pH = 2,5).

Zazwyczaj choroba mija w ciągu 4-5 dni. W razie potrzeby, leczenie można powtórzyć.

14. Zapalenie skóry (uczulenie)

Usunąć przyczyny powodujące alergiczne zapalenie skóry (kontakt z ziołami, kurzem, zapachami, materiałami chemicznymi, itp.).
Wysypkę, obrzęki zwilżać wodą martwą. Po posiłku, płukać nos, jamę ustną i gardło wodą martwą, jak w przypadku leczenia alergii.

Choroba mija w ciągu 3-4 dni.

15. Diateza

Wszystkie wysypki, obrzęki zwilżyć wodą martwą, a następnie po 2-3 minutach (tzn. po wysuszeniu się) założyć kompreswody żywej i zostawić na 10-15 min. Procedurę powtarzać 3-4 razy dziennie.
Również trzeba przejrzeć dietę dziecka, odmówić produktów powodujących chorobę, dawać mniej mleka, masła, więcej warzyw. Trzeba często czyścić kurz, nie trzymać zwierząt domowych, kwiatów domowych, unikać poduszek z puchem, itp. Wskazane jest również unikanie zabiegów chemicznych.

Lecząc zgodnie z zaleceniami, diateza znika w ciągu 2-3 dni.

16. Dezynfekcja

Woda martwa – idealny dezynfektor. Pukając jamę ustną, nos, gardło są niszczone drobnoustroje, toksyny, alergeny. Myjąc twarz, ręce, jest dezynfekowana skóra. Czyszcząc meble, naczynia, myjąc podłogi, są dezynfekowane odpowiednie powierzchnie. Wodą tą można dezynfekować praktycznie wszystko. W tym przypadku, woda martwa musi być silniejszej koncentracji (pH = 2,0-2,5).

Zazwyczaj w celach dezynfekcji wystarcza jednej procedury.

17. Dyzenteria

Pierwszego dnia zaleca się nic nie jeść. W ciągu dnia trzeba wypijać 3-4 szklanki wody martwej. Zalecane stężenie ok. 2,0-2,5 pH.

W większości przypadków choroba mija w ciągu doby.

18. Egzema, opryszczka

Przed leczeniem, uszkodzone miejsce trzeba podgrzać na parze, stopniowo zwiększając temperaturę, żeby skora stała się miękka. Później, uszkodzone miejsce trzeba zwilżać podgrzaną wodą żywą i pozwolić wyschnąć nie wycierając. Zamiast nawilżania, można 4-6 razy dziennie zakładać tampony. Na noc zaleca się wypijać po pół szklanki wody żywej.
Procedurę powtarzać 4-5 dni.
Lecząc egzemy, trzeba ustalić i usunąć przyczyny (tak jak w przypadku alergii).

Zwykle uszkodzone miejsce uzdrawia w ciągu 3-4 dni. Niekiedy leczenie trzeba kontynuować.

19. Bóle głowy

Bolące miejsce głowy zwilżać wodą martwą i wypijać po pół szklanki wody aktywowanej:

- jeżeli głowa boli z powodu wysokiego ciśnienia krwi – wody martwej,
- jeżeli głowa boli z powodu zbyt niskiego ciśnienia krwi – wody żywej.
- jeżeli głowa boli z powodu pobicia, wstrząsu, trzeba ją zwilżać wodą żywą.

Dla większości ludzi ból głowy przechodzi w ciągu 30-50 minut.

20. Zapalenie błony śluzowej żołądka

Trzy dni, trzy razy dziennie, przed posiłkiem, wypijać po pół szklanki wody żywej. W razie potrzeby, można pić przez dłuższy okres czasu.

Zmniejsza się kwasowość, mijają bóle, polepsza się samopoczucie.

21. Żółtaczka

Trzy-cztery dni, 4 razy dziennie (przed jedzeniem i przed położeniem się do łóżka), wypijać po pół szklanki wody żywej. Zaleca się pić co najmniej 30 minut przed posiłkiem.
Po 4-5 dnach skonsultować się z lekarzem. W razie potrzeby, leczenie wodą może być powtórzone.

Polepsza się samopoczucie, wraca naturalny kolor skóry, zwiększa się energia.

22. Ból gardła

W przypadku bólu gardła, konieczne jest przepłukanie go trochę podgrzaną wodą martwą. Płukanie powtarzać każde 0,5-1 godziny. Jeśli gardło zaczęło boleć nocą, trzeba wstać i rozpocząć płukanie. Zazwyczaj, w takich przypadkach, rano gardło już nie boli.

 

23. Erozja szyjki macicy

Podgrzać żywą i martwą wodę do 38-40 stopni i na noc wykonać następujące procedury: najpierw zrobić zastrzyk wody martwej, a następnie, po kilku minutach – wody żywej. Trzeba zrobić kilka zastrzyków wody żywej, co 3-5 minut.

Zazwyczaj choroba ustępuje po kilku procedurach.

24. Zapalenie dziąseł

Ponieważ chorobę powodują bakterie lub wirusy, źle wstawione plomby, nieczystości na zębach, konieczne jest usunięcie tych powodów: spełniać wymagana higieniczne, czyścić zęby po każdym posiłku i płukać usta wodą martwą w ciągu 1-2 min., dezynfekować jamę ustną i dziąsła.
Przydatny okresowy masaż dziąseł.

Zmniejsza się krwawienie dziąseł, znikają płytki nazębne i kamień nazębny.

25. Grypa

W pierwszy dzień choroby zaleca się nie jeść, tj. nie używać energii organizmu do trawienia, pozostawić ją do zwalczania wirusa grypy.
6-8 razy dziennie (można i częściej) płukać nos, jamę ustną i gardło pogrzaną wodą martwą. Kilka razy dziennie wypijać po pół szklanki wody żywej.

Zazwyczaj grypa przechodzi w ciągu doby, czasami – dwóch. Ułatwia także konsekwencje grypy.

26. Grzybica paznokci

Przed rozpoczęciem leczenia grzybicy, uszkodzone miejsca trzeba umyć ciepłą wodą z mydłem, wytrzeć na sucho, następnie zwilżyć podgrzaną wodą martwą i wysuszyć nie wycierając. Później, przez cały czas (5-8 razy na dobę) zwilżać tylko wodą martwą. Mając wolny czas, można zrobić kąpiel nóg: wstawić nogi do podgrzanej wody martwej i trzymać około 30 minut.
Skarpety dobrze umyć i zwilżyć wodą martwą. Podobnie trzeba zdezynfekować wnętrze butów – nalać wody martwej i potrzymać około 20 minut.

Zalecana koncentracja wody w tym przypadku – 2,0 pH.

Grzybica znika w ciągu 4-6 dni, niekiedy w ciągu 8-10 dni. Grzybicę paznokci trzeba leczyć przez dłuższy okres czasu, aż nie wyrosną nowe, zdrowe paznokcie.

27. Helmintoza (robaczyca)

Rano wykonać lewatywę wody martwej. Po godzinie – wody żywej. Później, przez całą dobę, co pół godziny, trzeba wypijać po pół szklanki wody martwej. Następnego dnia, w taki sam sposób pić wodę żywą, w celu odbudowy zdrowia i odzyskania energii. Jeżeli w ciągu dwóch dni chorobą nie mija, cykl leczenia należy powtórzyć.

W pierwszy dzień samopoczucie może być nie dobre. Poprawi się ono pijąc wodę żywą.

28. Hemoroidy, guzki krwawnicze

Leczenie powinno być rozpoczęte wypróżnieniem się. Najpierw ciepłą wodą z mydłem trzeba przemyć pęknięcia, wytrzeć na sucho i zwilżyć wodą martwą (dezynfekcja).
Po 5-10 minutach rozpocząć zwilżanie tych miejsc wodą żywą lub założyć nawilżone tampony. Suche tampony zamienić. Tak kontynuować aż do następnej wizyty w toalecie, a następnie powtórzyć wszystko ponownie. Procedury przeprowadzać w ciągu 4-5 dni.
Na noc zaleca się wypijać po pół szklanki wody żywej.

Zmniejszają się krwotoki, rany goją w ciągu 3-4 dni.

29. Nacięcia, przekucia, podrapania

Ranę dobrze umyć wodą martwą i poczekać aż wysuszy się. Po tym, założyć tampon z wodą żywą i obwiązać opatrunkiem. Później, do zakończenia gojenia, zwilżać tylko wodą żywą.
Drobne, czyste rany wystarcza kilka razy zwilżyć wodą żywą.

Rany goją w ciągu 1-2 dni. Większe – w ciągu 3-4 dni.

30. Przeziębienie szyi

Założyć kompresciepłej wody żywej. Przed jedzeniem wypijać po pół szklanki wody żywej.

Ból mija, odzyskują się ruchy.

31. Zapalenie wątroby

Pełny cykl leczenia – 4 dni. Pierwszy dzień, 4 razy (przed jedzeniem i przed snem), wypijać po pół szklanki wody martwej. Pozostałe trzy dni w taki sam sposób pić wodę żywą.

Ból mija, polepsza się samopoczucie.

32. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Pierwszy dzień zaleca się nic nie jeść. W ciągu dnia, 3-4 razy wypijać po pół szklanki wody martwej. (Leczenie jak w przypadku dyzenterii).

W większości przypadków choroba mija w ciągu doby.

33. Zapalenie pochwy

Podgrzać wodę martwą i żywą do 38-40 stopni i na noc zrobić zastrzyki: najpierw wody martwej, a po 10-15 minutach – wody żywej. Zastrzyki wody żywej można robić kilka razy z rzędu, z krótkimi przerwami (leczenie jak w przypadku erozji szyjki macicy).

Zapalenie pochwy znika w ciągu 2-3 dni.

34. Zapach stóp

Początkowo umyć stopy ciepłą wodą z mydłem i wytrzeć na sucho. Po tym, zwilżyć wodą martwą i pozostawić do wyschnięcia nie wycierając. Po 10-15 minutach zwilżyć nogi wodą żywą i także pozwolić wysuszyć się nie wycierając. Powtarzać procedurę w ciągu 2-3 dni, a następnie przeprowadzać okresowo, choć raz w tygodniu. Dodatkowo można zdezynfekować skarpety i buty.

Nie przyjemny zapach stóp znika, stopniowo odnawia się skóra.

35. Popękane pięty

Leczenie jest takie same jak w przypadku leczenia nie przyjemnego zapachu stóp. Ponadto, po wykonaniu procedury zaleca się posmarować pięty i inne miejsca olejem.
Ponadto, żeby szybciej usunąć martwą skórę, dopóki skóra jest miękka, można ją potrzeć pumeksem.

Pęknięcia uzdrawiają w ciągu 2-3 dni.

36. Zapalenie spojówek

Przemyć oczy słabą wodą martwą (pH = 4,5-5,0), a po 3-5 minutach – wodą żywą.
Procedurę powtarzać 4-5 razy dziennie. Oczy można myć zanurzając do naczynia z wodą i mrugając.

Oczy wyczyszczają się, zapalenie znika.

37. Poprawa krążenia krwi

Mając wystarczającą ilość wody żywej, zaleca się kąpanie się w tej wodzie lub oblewanie się ją. Jeżeli macie Państwo jakuzzi, bardzo przydatne jest dodanie wody żywej do prostej wody.
Jednocześnie znikają trądziki, skóra staje się miękka, zwiększa się energia.

 

38. Zapalenie krtani (zapalenie gardła)

Leczenie, jak w przypadku leczenia dławicy piersiowej: płukanie gardła podgrzaną wodą martwą. Należy uważać, aby nie przeziębić się, nie utrudniać gardła zbyt długim i głośnym mówieniem, uniknąć silnych napojów alkoholowych, palenia. W przypadku pogłębienia się choroby, wskazane jest milczenie w ciągu 2-3 dni, jedzenie ciepłej, delikatnej, łatwo strawnej żywności.
Po przepłukaniu wodą martwą, ostatni raz gardło trzeba przepłukać wodą żywą.

Choroba stopniowo znika. W celach profilaktycznych przydatne jest okresowe płukanie gardła po posiłkach.

39. Osłabienie seksualne

Ponieważ woda martwa tonizuje, stymuluje, zaleca się okresowo wypijać po pół szklanki rano i wieczorem, przed snem.
Dodatkowo, można używać stymulatorów magnetycznych (np., „Eros”), inne środki wzmacniające potencję.
Przed aktem należy nie myśleć o możliwym fiasko.

 

40. Usuwanie martwej skóry ze stóp

Procedura taka sama, jak w przypadku leczenia zapachu stóp, popękania pięt. Procedura będzie bardziej skuteczna, jeśli przed tym potrzymać nogi w gorącej wodzie mydlanej.
Po tym, trzeba zwilżyć stopy ciepłą wodą martwą, a po 15-20 minutach, ręcznie lub za pomocą pumeksu, usunąć ze stóp skórę martwą.

Po zakończeniu procedury, nogi trzeba dobrze umyć ciepłą wodą i pozostawić do wyschnięcia nie wycierając.

Martwa skóra usuwa się, znika nieprzyjemny zapach stóp, pęknięcia. Skóra robi się miększa.
Procedurę trzeba okresowo powtarzać.

41. Uspokojenie nerwów, zwalczanie bezsenności

Na noc trzeba wypijać po pół szklanki wody martwej. Jeżeli to nie pomaga, przez kilka dni przed posiłkiem trzeba wypijać po pół szklanki wody martwej. Trzeba starać się unikać chemikaliów, do których organizm jest już przyzwyczajony.

Człowiek uspokaja się, zmniejsza się ciśnienie krwi, poprawia się sen.

42. Podrażnienie skóry (np. po goleniu)

Kilka razy zwilżyć skórę namoczonym w wodzie żywej tamponem lub nawet umyć odpowiednie miejsce wodą żywą (zamiast wody kolońskiej, płynu po goleniu, kremu, itp.). Po kilku minutach powtórzyć. Pozostawić do wyschnięcia nie wycierając.
Jeśli istnieją niewielkie nacięcia, trzeba założyć tampon z wodą żywą i potrzymać dłużej.

Skóra uzdrawia bardzo szybko, w dodatku, ona staje się miększa.

43. Pielęgnacja skóry

Do pielęgnacji skóry można regularnie używać wody martwej o pH = 5,5. Taką wodę można łatwo wytworzyć korzystając z tabeli, podanej w instrukcji jonizatora (w tym celu wystarcza włączyć aparat tylko na 5 minut).
Po zakończeniu czyszczenia twarzy wodą martwą, można ją umyć wodą żywą. Jeszcze lepiej, żeby człowiek sam ustalił, jaka woda pasuje do jego skóry.
Regularne korzystanie z wody aktywowanej do pielęgnacji skóry sprawia, że skora staje się zdrowsza, miększa, stopniowo zrównują się zmarszczki.
Wysypkę, pryszcze trzeba leczyć jedynie wodą martwą, w tych przypadkach – silniejszej koncentracji.

 

44. Osteochondroza

Zleca się picie wody martwej przez jedną dobę, a przez następną – trzy razy dziennie, po pół szklanki, co najmniej pół godziny przed posiłkiem, wody żywej. Na bolące miejsce trzeba położyć kompres wody martwej. Procedurę powtarzać przez 10 dni.
Dodatkowo wymagany jest masaż kręgosłupa. Mając możliwości, zaleca się wisieć na trzepaku.

Ból zmniejsza się.

Unikać zimna, nagłych ruchów, nie podnosić ciężkich przedmiotów.

45. Zapalenie ucha

Pogrzaną wodą martwą bardzo delikatnie przepłukać ucho, a następnie wysuszyć. Na bolące ucho można założyć kompres ciepłej wody martwej.
W przypadku pogłębienia się choroby, zwrócić się do lekarza.

Unikać przeziębienia się, nie smarkać nosa, leczyć katar.

46. Zwiększone ciśnienie krwi (nadciśnienie)

Rano i wieczorem, przed posiłkiem, wypijać po pół szklanki wody martwej. Jeśli nie pomaga, przez kilka dni pić trzy razy dziennie, aż znormalizuje się.

Często wystarcza wypić pół szklanki wody i położyć się na pół godziny.

Ciśnienie wraca do normy.

47. Zmniejszone ciśnienie krwi (niedociśnienie)

Rano i wieczorem, przed posiłkiem, wypijać po pół szklanki wody żywej. W razie potrzeby, można pić i dłużej, na przykład przez tydzień.

We wszystkich przypadkach, przydatne jest kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi i dostosowanie dawki wody aktywowanej do potrzeb indywidualnych.

 

48. Zapalenie przyzębia, krwawienie dziąseł

Leczenie, jak w przypadku bólu zęba lub w przypadku zalecanego czyszczenia zębów (patrz p. 11, 12).
W tych przypadkach, usta trzeba płukać długo, np. szklankę podgrzanej wody martwej trzeba wykorzystać w ciągu 10 minut.

Zmniejsza się lub zatrzymuje się krwawienie, rozpuszczają się kamienia nazębne.
Ostatni raz płukać wodą żywą.

49. Pielęgnacja włosów

Do pielęgnacji włosów, wystarcza raz w tygodniu wymyć głowę wodą żywą z mydłem lub szamponem, a następnie dobrze spłukać wodą żywą i pozwolić wysuszyć się nie wycierając.

 

50. Strata włosów

Raz w tygodniu wymyć włosy mydłem lub szamponem, wysuszyć, a następnie spłukać podgrzaną wodą martwą. Odczekać 5-8 minut, spłukać włosy ciepłą wodą żywą i także pozwolić wysuszyć się nie wycierając. Taką procedurę można powtarzać kilka razy dziennie.
Cykl wzmocnienia włosów należy powtarzać 4-6 tygodni z rzędu.

Włosy stają się miękkie, znika łupież, włosy wzmacniają się, zatrzymuje się wypadanie. Z biegiem czasu, zaczynają rosnąć nowe włosy.

51. Reumatoidalne zapalenie stawów

Jeden pełny cykl leczenia – 9 dni. Pierwsze trzy dni 4 razy dziennie trzeba wypijać po pół szklanki wody martwej (pół godziny przed posiłkiem i na noc).
Czwarty dzień – przerwa.
Piąty dzień – przed posiłkiem i na noc wypijać po pół szklanki wody żywej.
Szósty dzień ponownie przerwa.
7, 8 i 9 dzień ponownie pić wodę martwą, podobnie jak w trzy pierwsze dni.
W razie potrzeby, cykl leczenia można powtórzyć.

Bóle stawów znikają, poprawia się ogólny stan zdrowia. W przypadku choroby przewlekłej, na miejsca bolące trzeba nakładać kompresy wody martwej.

52. Odleżyny

Odleżyny trzeba delikatnie zwilżyć podgrzaną wodą martwą, pozwolić wysuszyć się i zwilżyć podgrzaną wodą żywą. Na rany nałożyć opatrunek i okresowo zwilżać go wodą żywą.
W takim przypadku, jeżeli zmieniając opatrunek zauważyliście ropniak, trzeba ponownie użyć wody martwej.
Pacjentowi zaleca się położyć się na prześcieradło ze lnu lub na siemię lniane, żeby rany mogłyby „oddychać”.

Praktyka pokazuje, że w ten sposób, odleżyny wyliczają się szybciej niż w przypadku leczenia lekami chemicznymi.

53. Gruczolak prostaty

Jeden cykl leczenia – 8 dni. W ciągu tych 8 dni, do 4 razy dziennie (1 godzinę przed posiłkiem i na noc), wypijać po pół szklanki wody żywej. Jeśli ciśnienie krwi nie wzrasta, dawkę należy stopniowo zwiększać, do osiągnięcia pełnej szklanki. Stosunki seksualne nie powinny być przerywane.
Jeśli od dużej ilości wody aktywowanej ciśnienie krwi wzrasta lub, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wysokie, po 1-2 godzinach po wypiciu wody żywej trzeba wypić pół szklanki wody martwej. Jeśli nie pomaga, zmniejszyć dawkę wody żywej.
Zazwyczaj cykl leczenia należy powtórzyć kilka razy. Zaleca się powtarzać po upływie jednego miesiąca, ale jeśli pozwala ciśnienie krwi, leczenie można kontynuować bez przerwy.

W ciągu leczenia, dodatkowo można robić masaż krocza, jeździć rowerem. Na noc jest zalecane nałożenie kompresu wody żywej, poprzednio wycierając krocz wodą martwą.
W leczeniu pomaga i lewatywa podgrzanej wody żywej, jak również zwilżanie świec.

W ciągu 4-6 dni zmniejsza się potrzeba częstego oddawania moczu. Niektórym razem z moczem wychodzą czerwone lub czarne cząstki, a zatem może pojawić się ból.
Poprawia się trawienie, ogólne samopoczucie.

54. Ropne chirurgiczne, troficzne

Rany przemyć podgrzaną wodą martwą i pozostawić do wyschnięcia. Po 5-8 minutach rozpocząć zwilżanie wodą żywą i powtarzać to 6-8 razy dziennie. Zamiast tego, na czystą ranę można nałożyć opatrunek i zwilżyć go wodą żywą.
Jeśli rana jest wciąż ropna, trzeba ponownie użyć wody martwej i kontynuować leczenie wodą żywą.
W ciągu leczenia starać się nie uszkodzić rany, aby zapobiec zakażeniu.

Rany wysychają, wyczyszczają się, a następnie zaczynają szybko goić.

Stare rany troficzne goją w wolniejszym tempie. Pooperacyjne rany leczą się o 30 % szybszej niż lecząc metodami tradycyjnymi.

55. Łuszczyca

Jeden cykl leczenia trwa 6 dni. Przed rozpoczęciem leczenia uszkodzone obszary należy wymyć mydłem z wodą, potrzymać na parze lub położyć gorące kompresy, żeby skora stała się miękką. Po tym, uszkodzone miejsca trzeba dobrze zwilżyć ciepłą wodą martwą, a po 5-8 minutach rozpocząć ich zwilżanie podgrzaną wodą żywą.
Pozostałe 6 dni zwilżać tylko wodą żywą, 5-8 razy dziennie. Leczenie wodą martwą nie jest więcej potrzebne. Ponadto, pierwsze trzy dni leczenia, trzy razy dziennie, przed posiłkiem, trzeba wypijać po 150 g wody martwej, a pozostałe trzy dni – po pół szklanki wody żywej.
Po pierwszym tygodniu leczenia (pierwszym cyklu) robi się tygodniowa przerwa i leczenie jest powtarzane ponownie, jak opisane wyżej. Ile takich cykli powinno być, zależy od ciała człowieka, jego wrażliwości i od tego, jak szczegółowo on przestrzega niniejszych zaleceń.
Dla niektórych ludzi w ciągu leczenia wodą żywą skóra staje się bardzo sucha. Ona swędzi, pęka, boli. W takich przypadkach konieczne jest zwilżanie skory wodą martwą, w celu złagodzenia skutków wody żywej.

Po 4-5 dniach leczenia naruszone miejsca oczyszczają się, pokazują się obszary czystej, różowej skóry.
Łuszczące się wykwity stopniowego znikają.
W większości przypadków wystarcza 3-4 cykli leczenia.
W ciągu leczenia trzeba unikać palenia, napojów alkoholowych, ostrych przypraw, wędzonego mięsa, starać się nie denerwować się, i tak dalej.

56. Stan zapalny w przestrzeni okołoodbytniczej

Konieczne jest przestrzeganie zasad higieny osobistej, unikać zaparcia, biegunki, do czyszczenia odbytu nie używać gazet, czasowo leczyć hemoroidy, nie dopuścić do zakorzenia się.

Ciepłą wodą umyć odbyt, węzły, pęknięcia, wszystko obmyć ciepłą wodą martwą, a następnie zrobić lewatywę ciepłej wody martwej i spróbować utrzymać 10-15 minut. Jeśli sekrecji, ropy jest wiele, procedurę należy powtórzyć. Po tym, wszystkie węzły, pęknięcia tamponować wodą żywą.
Ostatnia lewatywa może być z podgrzanej wody żywej.
Na noc zaleca się wypijać po pół szklanki wody żywej.

Choroba stopniowo znika. Leczenie trwa 4-5 dni.

57. Zapalenie korzeni nerwowych, reumatyzm

Dwa dni, trzy razy dziennie, około pół godziny przed posiłkiem, wypijać trzy czwarte szklanki wody żywej. Bolące miejsce dodatkowo zwilżać podgrzaną wodą martwą. Unikać zimna, wilgoci, częściej przysiadać niż naginać się.

Bóle mijają w ciągu dnia. W niektórych przypadkach w ciągu 1-2 godzin.

58. Zgaga

Przed posiłkiem wypijać po pół szklanki lub szklankę wody żywej. Jeśli nie pomaga, można wypijać i po posiłku.
Zgaga zniknie, jeśli pół godziny posiłku zjesz ziarno soli.

Wda żywa (alkaliczna) obniża kwasowość, zgaga znika.

59. Opuchlizna rąk, nóg

Trzy dni po kolei, 4 razy dziennie, około pół godziny przed posiłkiem i na noc trzeba wypijać wody aktywowanej w następującej kolejności: pierwszy dzień – pół szklanki wody martwej,
drugi dzień – po połowie - trzech czwartych szklanki wody martwej. Trzeci dzień – po pół szklanki wody żywej.

Opuchlizna i ból stopniowo zmniejszają się, przenikają.

60. Korekty zmarszczek, profilaktyka

Patrz „Higiena twarzy” (punkt 69)

 

61. Poprawa samopoczucia

Okresowo, 1-2 razy w tygodniu, płukać nos, jamę ustną i gardło wodą martwą, a następnie wypijać po pół szklanki wody żywej. Najlepiej to robić rano po posiłku i wieczorem przed snem. Taką procedurę zaleca się robić, i po kontakcie z pacjentami, lub, gdy istnieje podejrzenie, że jest możliwość zakażenia się przez drobnoustroje, jak również podczas epidemii. Po powrocie do domu, dodatkowo umyć ręce wodą martwą.

Pojawia się wesołość, wzrasta energia, pracowitość.
Drobnoustroje i bakterie giną.

62. Salmoneloza

W celach profilaktycznych jeść tylko dobrze gotowane (pieczone) mięso, ryby, pić gotowane mleko, dokonywać badania weterynaryjne mięsa. W przypadku zachorowania, przemyć żołądek lekko podgrzaną wodą martwą, pierwszego dnia nic nie jeść i co 2-3 godziny wypijać po pół szklanki wody martwej.
Można zrobić lewatywę wody martwej. W tym przypadku, koncentracja wody powinna wynosić około 2,0-2,5 pH.

Salmonella ginie, choroba ustępują w ciągu 2-3 dni.
Jeśli ta metoda nie pomaga, trzeba skontaktować się z lekarzem.

63. Wrzód żołądka, wrzód dwunastnicy

Cztery-pięć dni, 1 godzinę przed posiłkiem, wypijać po pół szklanki wody żywej. Jeśli kwasowości niska lub zerowa, zaleca się w ciągu jedzenia lub po posiłku wypijać jedną trzecią - pół szklanki wody martwej. Po tym, zrobić tygodniową przerwę, i pomimo faktu, że ból zniknął, powtórzyć kurs ponownie.
Jeśli ciśnienie krwi jest normalne i od wody nie wzrasta, dawka może zostać zwiększona.

W ciągu leczenia trzeba uważać na dietę, jeść żywność łagodną, unikać wędzonego mięsa, alkoholu, palenia tytoniu, starać się nie zmęczyć się, po jedzeniu nie naginać się, itp.

Bóle, wymioty, szybko mijają (w ciągu 1-3 dni), poprawia się apetyt, obniża się kwasowość. Wrzód dwunastnicy leczy się nieco wolniej.

64. Bóle stawów rąk, nóg (wyrostki, sole)

Trzy-cztery dni, 30 minut przed posiłkiem, wypijać po pół szklanki wody martwej. Bolące miejsca nacierać wodą martwą. Na noc można nałożyć kompresy wody martwej.
Wydajność leczenia zwiększają regularne ćwiczenia fizyczne, ruchy bolących stawów, masaż.

Bóle zmniejszają się, poprawia się sen, zmniejsza się ciśnienie krwi.

65. Polepszanie pracy żołądka i jelit

W przypadku przestania działania żołądka (po przejedzeniu się lub jedząc zmieszanie produkty niekompatybilne (np. ziemniaki, kaszę, chleb z mięsem lub rybą), trzeba wypić pół szklanki wody żywej. Jeśli po pół godziny żołądek nie zacznie działać, trzeba wypić jeszcze pół szklanki wody.

Zwykle żołądek zaczyna działać po 20-30 minutach.

66. Katar

Przepłukać nos wodą martwą, delikatnie wciągając ją do nozdrzy, a następnie wyczyścić. Procedurę można powtórzyć 2-3 razy. Dla dzieci małych, trzeba wkropić wody do nosa pipetą, a następnie wyczyścić.

Zazwyczaj katar ustępuje w ciągu 10-15 minut.

67. Zapalenie jamy ustnej

Po każdym posiłku trzeba dobrze przepłukać usta wodą martwą, a następnie – kilka razy przepłukać wodą żywą.
Dodatkowo, wodą żywą można płukać i pomiędzy daniami. Płukać trzeba przez 2-3 minuty, nie spiesząc się. Woda może być nieco ciepła.

Rany szybko goją. W tym przypadku woda aktywowana jest bardzo przydatna dla stomatologów.

68. Furunkuł

Miejsce uszkodzone umyć ciepłą wodą, a następnie dobrze zdezynfekować podgrzaną wodą martwą i pozostawić do wyschnięcia. Następujące dwa dni nakładać kompresy wody żywej, zmieniających je 4-5 razy dziennie lub częściej.
Na noc zaleca się wypijać po pół szklanki wody żywej.
Ponadto, trzeba starać się nie przeziębić się, używać witamin. Trzeba zbadać się, czy nie jesteś chory na cukrzycę.

Zazwyczaj miejsca uszkodzone uzdrawiają w ciągu 2-3 dni.

69. Higiena twarzy,
łagodzenie skóry

Rano i wieczorem, po umyciu się, 2-3 razy, z przerwami 1-2 minut, umyć (zwilżyć) twarz, szyję, ręce wodą żywą i pozwolić wysuszyć się nie wycierając. (Dla mężczyzn, zaleca się to robić po goleniu, zamiast płynu po goleniu lub wody kolońskiej).
Na miejscach gdzie są rany, nałożyć kompresy wody żywej i utrzymać je 15-20 minut.
Jeżeli skóra jest sucha, to na początek ją trzeba umyć wodą martwą, a następnie wykonać w/w procedury.
Kilka razy w tygodniu można dodatkowo wycierać twarz przygotowaną mieszanką: 0,5 łyżki soli, 0,5 łyżeczki sody, rozpuszczonych w pół litrze wody żywej.
Po zakończeniu procedury, poczyścić twarz wodą żywą.

Skóra zmiękcza się, staje się łagodniejsza, znikają trądziki, podrażnienia, trądziki młodzieńcze.
Wykonując takie procedury przez dłuższy czas, znikają zmarszczki.

70. Łojotok skóry twarzy, trądziki

Rano i wieczorem umyć twarz ciepłą wodą z mydłem i wytrzeć, a następnie zwilżyć podgrzaną wodą martwą. Jeżeli są możliwości, trądziki można zwilżać i częściej.
Podobnie są leczone i trądziki młodzieńcze. Dodatkowo można wypijać po pół szklanki wody martwej.

Trądziki stopniowo znikają.

71. Żylaki

Rozszerzone i krwawiące żyły przemyć wodą martwą, pozostawić do wyschnięcia, a następnie założyć kompres wody żywej i wypić pół szklanki wody martwej.
Po 2-3 godzinach, zacząć wypijać po pół szklanki wody żywej i pić każde 4 godziny przez dwa-trzy dni lub dłużej.
Jeżeli ciśnienie krwi wzrasta, trzeba zrobić przerwę, tj. nie pić wody żywej. W celu szybkiego zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi, wypijać po pół szklanki lub szklance wody martwej.

 

72. Biegunka

Wypić pół szklanki wody martwej. Jeśli biegunka w ciągu godziny nie przechodzi, wypić jeszcze pół szklanki wody martwej.
W taki sposób także można leczyć biegunkę ptaków i zwierząt domowych.

Bóle w jamie brzusznej ustępują, biegunka zazwyczaj mija w ciągu pół godziny.

73. Zaparcie

Wypić szklankę wody żywej.
Jeśli zaparcie jest częste, trzeba znaleźć przyczynę. Dla osób starszych w takich przypadkach, zaleca się przemycie jelita grubego, robiąc lewatywę według zaleceń Semionovy lub Malovičko. Przygotowując wodę do lewatywy, można dodać jedną czwartą - jedną piąta część wody martwej (zamiast kwasu cytrynowego).

Poprawia się trawienie, przejście żywności przez przewód pokarmowy.

74. Zapalenie pęcherzyka żółciowego

Cztery dni, trzy razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem wypijać wodę aktywowaną w tej kolejności (po pół szklanki):
pierwszy raz (tj. przed śniadaniem) – wodę martwą,
pozostałe razy – wodę żywą.
Woda w tym przypadku musi być silniejszej koncentracji (pH = 2,0-3,0 i 10,5-11,0).

Bóle brzucha, serca i prawej strony łopatki przechodzą, znika gorzki smak w ustach.

75. Przewlekłe zapalenie migdałków

Patrz „Dławica piersiowa” (punkt 4).

 

 

Przygotował dr Hab. Petras Šibilskis

Terminologia:

Jonizator wody – urządzenie, w którym za pomocą elektrolizy wody, wytwarzana jest woda jonizowana lub woda srebrna.
Woda jonizowana – woda kwasowa i alkaliczna, jednocześnie uzyskiwana w oddzielnych naczyniach jonizatora wody.
Woda alkaliczna – ma słaby negatywny ładunek elektryczny i właściwości alkaliczne. Także zwana wodą „żywą”.
Woda kwasowa – ma słaby pozytywny ładunek elektryczny i właściwości kwasowe. Także zwana wodą „martwą”.

UWAGA!
Wytwarzając wodę jonizowaną w celach leczniczych, jonizator PTV trzeba włączyć na 30 minut, a w celach zapobiegawczych – wystarcza 6 minut
Przedstawione schematy stosowania wody zjonizowanej nie zastępują klasycznych terapii. Przed użyciem wody w celach terapeutycznych zalecane jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Źródło:burbuliukas.lt